Košická zoologická záhrada

Slovenská republika, Košický kraj, Košice, okolie

(GPS: 48.78576001511644,21.20174323278809)

  Košická zoologická záhrada je rozlohou najväčšia zoologická záhrada na Slovensku a tretia najväčšia v Európesa nachádza asi 10 km od centra Košíc  v prírodnom prostredí mestskej časti Košice – Kavečany. Je najväčšou zoologickou záhradou na Slovensku s rozlohou 288 hektárov. Pre verejnosť bola otvorená od  roku 1986 a v súčasnosti tu žije viac ako 230 druhov zvierat.    Môžete si tu vychutnať  pohľad na najväčšiu voliéru na Slovensku a najväčší areál medveďa hnedého v zoo strednej Európy, kde v roku 2002 sa podaril jedinečný chovateľský úspech.  Narodili sa tu medvedie pätorčatá, ktoré boli zapísané do Guinnesovej knihy rekordov a dve z nich v zoo žijú dodnes.   Zaujímavosťou  je kŕmenie tuleňov či tučniakov ktoré je sprevádzané rozprávaným výkladom . Ďalej natrafíte na nebezpečné  tygre alebo levi , na milučké surikaty, či na majestátne zubry ktoré vás ohromia a na makakov ktorí vás zaručene pobavia svojim správaním.   Pri návšteve taktiež nezabudnite na úžasný DinoPark ktorý je nezabudnuteľným zážitkom pre deti. Je to unikátna atrakcia ktorou nahliadnete do hlbokej histórie praveku, navštívite 3D kino DinoAquarium  a pavilón so skutočnými artefaktmi  z dávnych dôb od obdobia starohôr až po dnešok .     Vstupné  : http://kosice.dinopark.sk/ceny-vstupeniek-ke-m381.htm  … Čítať viac

  Košická zoologická záhrada je rozlohou najväčšia zoologická záhrada na Slovensku a tretia najväčšia v Európesa nachádza asi 10 km od centra Košíc  v prírodnom prostredí mestskej časti Košice – Kavečany. Je najväčšou zoologickou záhradou na Slovensku s rozlohou 288 hektárov. Pre verejnosť bola otvorená od  roku 1986 a v súčasnosti tu žije viac ako 230 druhov zvierat.

   Môžete si tu vychutnať  pohľad na najväčšiu voliéru na Slovensku a najväčší areál medveďa hnedého v zoo strednej Európy, kde v roku 2002 sa podaril jedinečný chovateľský úspech.  Narodili sa tu medvedie pätorčatá, ktoré boli zapísané do Guinnesovej knihy rekordov a dve z nich v zoo žijú dodnes.

  Zaujímavosťou  je kŕmenie tuleňov či tučniakov ktoré je sprevádzané rozprávaným výkladom . Ďalej natrafíte na nebezpečné  tygre alebo levi , na milučké surikaty, či na majestátne zubry ktoré vás ohromia a na makakov ktorí vás zaručene pobavia svojim správaním.

  Pri návšteve taktiež nezabudnite na úžasný DinoPark ktorý je nezabudnuteľným zážitkom pre deti. Je to unikátna atrakcia ktorou nahliadnete do hlbokej histórie praveku, navštívite 3D kino DinoAquarium  a pavilón so skutočnými artefaktmi  z dávnych dôb od obdobia starohôr až po dnešok .

 

 

Vstupné  : http://kosice.dinopark.sk/ceny-vstupeniek-ke-m381.htm

 

 

Otváracie hodiny : http://www.zookosice.sk/?zookosice=polozka&id=1

 

zdroj : http://www.zookosice.sk/

 

 

 

 

Skryť viac

Po registrácii si môžete zariadenie pridať k obľúbeným

Vybavenie
Bezplatné parkovisko
Ihrisko
Kontakt
Adresa:
Široká 31, Košice - Kavečany, 040 06
Telefón:
+421 55 796 80 11
E-mail:
zoo@zookosice.sk
Web:
http://www.zookosice.sk/
Facebook