Lesopark Brezina v Trenčíne

Slovenská republika, Trenčiansky kraj, Trenčín

(GPS: 48.89204666192372,18.04308179838563)

Príjemná prechádzka sa ponúka v lesoparku Brezina, kam sa dá dostať priamo  z centra mesta. Lesopark Brezina sa nachádza na juhozápadnom výbežku Strážovských vrchov, ktorý zasahuje  až do Trenčína. Historický vývoj tejto lokality je spojený s vývojom Trenčianskeho hradu z najstaršieho obdobia trenčianskeho panstva. Časť dnešného lesoparku Brezina bola ešte v 19. storočí holým kopcom. Pásli sa na ňom kozy, preto sa najvyšší bod masívu dodnes nazýva Kozí vrch. Trenčiansky archivár, objaviteľ Rímskeho nápisu na hradnej skale, katolícky farár Ľudovít Bonaventúra Stárek(1803– 863) koncom 19. storočia začal územie systematicky zalesňovať. Prvými stromami, ktoré sa tu konečne uchytili, boli brezy, odtiaľ bol odvodený i názov Brezina. Lesopark má dnes rozlohu 212,68 ha. Drevinovú skladbu tvoria buk, hrab, javor, brest, smrek, borovica a smrekovec. Lesný komplex v tesnej blízkosti centra mesta je vzácnosťou najmä tým, že poskytuje obyvateľom mesta ideálne podmienky na psychickú a fyzickú relaxáciu. Park je vhodný pre pešie prechádzky, beh a aj pre jazdu na horských bicykloch. V zime je možné sa v parku sánkovať a bežecky lyžovať.   Čítať viac

Príjemná prechádzka sa ponúka v lesoparku Brezina, kam sa dá dostať priamo  z centra mesta.

Lesopark Brezina sa nachádza na juhozápadnom výbežku Strážovských vrchov, ktorý zasahuje  až do Trenčína. Historický vývoj tejto lokality je spojený s vývojom Trenčianskeho hradu z najstaršieho obdobia trenčianskeho panstva. Časť dnešného lesoparku Brezina bola ešte v 19. storočí holým kopcom. Pásli sa na ňom kozy, preto sa najvyšší bod masívu dodnes nazýva Kozí vrch. Trenčiansky archivár, objaviteľ Rímskeho nápisu na hradnej skale, katolícky farár Ľudovít Bonaventúra Stárek(1803– 863) koncom 19. storočia začal územie systematicky zalesňovať. Prvými stromami, ktoré sa tu konečne uchytili, boli brezy, odtiaľ bol odvodený i názov Brezina.

Lesopark má dnes rozlohu 212,68 ha. Drevinovú skladbu tvoria buk, hrab, javor, brest, smrek, borovica a smrekovec. Lesný komplex v tesnej blízkosti centra mesta je vzácnosťou najmä tým, že poskytuje obyvateľom mesta ideálne podmienky na psychickú a fyzickú relaxáciu.

Park je vhodný pre pešie prechádzky, beh a aj pre jazdu na horských bicykloch. V zime je možné sa v parku sánkovať a bežecky lyžovať.
 
Skryť viac

Po registrácii si môžete zariadenie pridať k obľúbeným

Kontakt
Adresa:
Lesopark Brezina, Trenčín, 911 01
Telefón:
+421 32 16 186
E-mail:
kic@trencin.sk
Web:
http://www.visittrencin.sk/objekt/lesopark-brezina
Facebook