Tajch Počúvadlo

Slovenská republika, Banskobystrický kraj, Banská Štiavnica

(GPS: 48.40709540699528,18.854106702636727)

Tajch Počúvadlo je v lete veľmi obľúbeným miestom rodín, ktoré chcú stráviť deň pri a vo vode. Voda je skraja hlavnej pláže plytká, takže je teplejšia a vhodná aj pre menšie deti. Hlbšia je pomerne chladná, ako vo všetkých tajchoch. Počítajte s väčším počtom ľudí. Ideálne, ak si prinesiete vlastné “plávadlá” – pre menej otužilé deti sa voda stane znesiteľnejšia. Za poplatok si môžete požičať vodný bicykel či loďku. V letnej sezóne sa tu koná veľa akcií, koncertov. Kúpanie v tajchu je bez poplatku. Tajchy boli v minulosti súčasťou dômyselného banského systému. Voda z tajchov slúžila na pohon banských čerpacích a ťažobných strojov. Až do 19. storočia Počúvadlu patrilo európske prvenstvo za výšku hrádze.     Otváracie hodiny: Tajch Počúvadlo je voľne prístupný verejnosti. Vstupné: Tajch Počúvadlo je voľne prístupný verejnosti.     zdroj: http://programsdetmi.sk/listing/tajch-pocuvadlo/ Čítať viac

Tajch Počúvadlo je v lete veľmi obľúbeným miestom rodín, ktoré chcú stráviť deň pri a vo vode. Voda je skraja hlavnej pláže plytká, takže je teplejšia a vhodná aj pre menšie deti. Hlbšia je pomerne chladná, ako vo všetkých tajchoch. Počítajte s väčším počtom ľudí.

Ideálne, ak si prinesiete vlastné “plávadlá” – pre menej otužilé deti sa voda stane znesiteľnejšia. Za poplatok si môžete požičať vodný bicykel či loďku. V letnej sezóne sa tu koná veľa akcií, koncertov.

Kúpanie v tajchu je bez poplatku.

Tajchy boli v minulosti súčasťou dômyselného banského systému. Voda z tajchov slúžila na pohon banských čerpacích a ťažobných strojov. Až do 19. storočia Počúvadlu patrilo európske prvenstvo za výšku hrádze.

 

 

Otváracie hodiny: Tajch Počúvadlo je voľne prístupný verejnosti.

Vstupné: Tajch Počúvadlo je voľne prístupný verejnosti.

 

 

zdroj: http://programsdetmi.sk/listing/tajch-pocuvadlo/

Skryť viac

Po registrácii si môžete zariadenie pridať k obľúbeným

Kontakt
Adresa:
Počúvadlianske jazero, Banská Štiavnica, 969 01
Telefón:
+421 45 694 96 53
E-mail:
ic@banskastiavnica.sk
Web:
http://www.banskastiavnica.sk/navstevnik/banicke-dedicstvo-a-historia/technicke-zaujimavosti.html
Facebook