Skalnatá dolina

Slovenská republika, Prešovský kraj

(GPS: 49.187927850214194,20.242675580810555)

Skalnatá dolina sa nachádza na južnej strane Vysokých Tatier. Preteká ňou Skalnatý potok. V jej strede pri Skalnatom plese sa nachádza hotel Encián, Skalnatá chata, observatórium a stanica visutej lanovky na Lomnický štít (2 632 m n. m.). Skalnatá dolina patrí k najnavštevovanejším tatranským lokalitám a centrom letnej i zimnej turistiky a športu. Je ľahko prístupná lanovkou z Tatranskej Lomnice, ktorá tu má prestupnú stanicu. Nachádza sa tu chata i hotel, poskytujúce celoročné ubytovanie. V blízkosti plesa sa nachádza observatórium. Turistika po značke od Zamkovského chaty po značke od Chaty pri Zelenom plese cez Veľkú Svišťovku po z Tatranskej Lomnice   zdroj : https://sk.wikipedia.org/wiki/Skalnat%C3%A1_dolina Čítať viac

Skalnatá dolina sa nachádza na južnej strane Vysokých Tatier.

Preteká ňou Skalnatý potok. V jej strede pri Skalnatom plese sa nachádza hotel Encián, Skalnatá chata, observatórium a stanica visutej lanovky na Lomnický štít (2 632 m n. m.).

Skalnatá dolina patrí k najnavštevovanejším tatranským lokalitám a centrom letnej i zimnej turistiky a športu. Je ľahko prístupná lanovkou z Tatranskej Lomnice, ktorá tu má prestupnú stanicu. Nachádza sa tu chata i hotel, poskytujúce celoročné ubytovanie. V blízkosti plesa sa nachádza observatórium.

Turistika

  • po červená turistická značka značke od Zamkovského chaty
  • po červená turistická značka značke od Chaty pri Zelenom plese cez Veľkú Svišťovku
  • po zelená turistická značka z Tatranskej Lomnice

 

zdroj : https://sk.wikipedia.org/wiki/Skalnat%C3%A1_dolina

Skryť viac

Po registrácii si môžete zariadenie pridať k obľúbeným

Kontakt
Adresa:
Vysoké Tatry
Facebook