Vysoká (vrch v Tatrách) - 2547 m n. m.

Slovenská republika, Prešovský kraj

(GPS: 49.17378932897613,20.095046796630868)

Vysoká je jeden z najvyšších vrchov Slovenska, ležiaci vo Vysokých Tatrách. Symetrický dvojvrchol Vysokej je z každej strany impozantný a patrí k najkrajším a najfotografovanejším štítom Vysokých Tatier. Dvojvrcholový štít hlavného hrebeňa Vysokých Tatier s dvoma rovnako vysokými vrcholmi. Vysoká je vymedzená na SV od Malého Ganku Rumanovym sedlom a na SZ od Ťažkého štítu Štrbinou pod Ťažkým štítom. Do Ťažkej doliny spadá jej najväčšia S stena v 500-metrovom prevýšení. Tá je najmä v zime častým cieľom horolezeckých výstupov. Na V do Rumanovej dolinky jej steny spadajú v 450-metrovom prevýšení. Na JV vysiela Vysoká cez Vyšné Dračie sedlo hrebeň Dračieho štítu a Ošarpancov. Na J v nie príliš obtiažnych stenách svoj Centrálny žľab zbiehajúci do Dračej dolinky. Za Dračím sedlom vybieha z úpätia Vysokej na J Dračí hrebeň.     zdroj : https://sk.wikipedia.org/wiki/Vysok%C3%A1_%28vrch_v_Tatr%C3%A1ch%29   Čítať viac

Vysoká je jeden z najvyšších vrchov Slovenska, ležiaci vo Vysokých Tatrách. Symetrický dvojvrchol Vysokej je z každej strany impozantný a patrí k najkrajším a najfotografovanejším štítom Vysokých Tatier.

Dvojvrcholový štít hlavného hrebeňa Vysokých Tatier s dvoma rovnako vysokými vrcholmi. Vysoká je vymedzená na SV od Malého Ganku Rumanovym sedlom a na SZ od Ťažkého štítu Štrbinou pod Ťažkým štítom. Do Ťažkej doliny spadá jej najväčšia S stena v 500-metrovom prevýšení. Tá je najmä v zime častým cieľom horolezeckých výstupov. Na V do Rumanovej dolinky jej steny spadajú v 450-metrovom prevýšení. Na JV vysiela Vysoká cez Vyšné Dračie sedlo hrebeň Dračieho štítu a Ošarpancov. Na J v nie príliš obtiažnych stenách svoj Centrálny žľab zbiehajúci do Dračej dolinky. Za Dračím sedlom vybieha z úpätia Vysokej na J Dračí hrebeň.

 

 

zdroj : https://sk.wikipedia.org/wiki/Vysok%C3%A1_%28vrch_v_Tatr%C3%A1ch%29

 

Skryť viac

Po registrácii si môžete zariadenie pridať k obľúbeným

Kontakt
Adresa:
Vysoké Tatry
Facebook