Kôprovský štít - 2363 m n. m

Slovenská republika, Prešovský kraj

(GPS: 49.181925082627146,20.048784055542)

Kôprovský štít prvý výrazný vrchol v rázsoche vybiehajúcej z Čubriny. Vrch je hojne navštevovaný, lebo naň vedie turistická značka. Krásny kruhový výhľad. Bežná trasa ide okolo Veľkého Hincovho plesa. Horolezecky je málo navštevovaný kvôli lámavej skale, ktorá je trochu spevnená v zime. Nachádza sa už v krivánskej rázsoche, neďaleko hlavného hrebeňa Tatier. S ním ho prepája Piargový chrbát v oblasti Čubriny. Predvrchol Kôprovské plece je od hlavného vrcholu oddelený Kôprovskou priehybou. Z vrcholu na severozápad vybieha dva a pol kilometrový bočný hrebeň Prostredný chrbát oddeľujúci Hlinskú a Temnosmrečinskú dolinu. Prístupy Od Kôprovského sedla po červenej značke 30 min, ↓ 20 min. Súvisiace úseky: Popradské pleso – rázcestie Nad Žabím potokom, po modrej značke 30 min. Nad Žabím potokom – Veľké Hincovo pleso, po modrej značke 1:00 h. Veľké Hincovo pleso – Vyšné Kôprovské sedlo, po modrej značke 45 min. Zo sedla je možné zostúpiť dlhšou trasou cez Hlinskú dolinu na Podbanské.     zdroj : https://sk.wikipedia.org/wiki/K%C3%B4provsk%C3%BD_%C5%A1t%C3%ADt Čítať viac

Kôprovský štít prvý výrazný vrchol v rázsoche vybiehajúcej z Čubriny. Vrch je hojne navštevovaný, lebo naň vedie turistická značka. Krásny kruhový výhľad. Bežná trasa ide okolo Veľkého Hincovho plesa. Horolezecky je málo navštevovaný kvôli lámavej skale, ktorá je trochu spevnená v zime.

Nachádza sa už v krivánskej rázsoche, neďaleko hlavného hrebeňa Tatier. S ním ho prepája Piargový chrbát v oblasti Čubriny. Predvrchol Kôprovské plece je od hlavného vrcholu oddelený Kôprovskou priehybou. Z vrcholu na severozápad vybieha dva a pol kilometrový bočný hrebeň Prostredný chrbát oddeľujúci Hlinskú a Temnosmrečinskú dolinu.

Prístupy

  • Od Kôprovského sedla po červenej značke 30 min, ↓ 20 min.

Súvisiace úseky:

  • Popradské pleso – rázcestie Nad Žabím potokom, po modrej značke 30 min.
  • Nad Žabím potokom – Veľké Hincovo pleso, po modrej značke 1:00 h.
  • Veľké Hincovo pleso – Vyšné Kôprovské sedlo, po modrej značke 45 min.

Zo sedla je možné zostúpiť dlhšou trasou cez Hlinskú dolinu na Podbanské.

 

 

zdroj : https://sk.wikipedia.org/wiki/K%C3%B4provsk%C3%BD_%C5%A1t%C3%ADt

Skryť viac

Po registrácii si môžete zariadenie pridať k obľúbeným

Kontakt
Adresa:
Vysoké Tatry, 059 85
Facebook