Hájske vodopády

Slovenská republika, Košický kraj

(GPS: 48.640435365610124,20.84651593191529)

Hájske vodopády sa nachádzajú v Hájskej doline a patria medzi najkrajšími útvarmi Slovenského Krasu. Hájska dolina je susedná soZádielskou tiesňavou. Zádielska má mimoriadne krásne skalnaté útvary, pričom Hájska je známa kvôli vodopádom. Ich návštevu odporúčame spojiť. Vodopády sa zvalia z travertínových hrádzach, ktoré boli vytvorené potokom Garádics. Zvuk zvaliacej vody , a jej zázračnosť je nezabudnuteľná. Najväčší vodopád je 6,6m vysoký, a aj ďalšie tri sú vyššie ako 4m. Hájske vodopády sú neďaleko od cesty, ktorá vedie v doline medzi obcami Háj aHačava. Pri ceste je vytvorené miesto na parkovanie.       Čítať viac

Hájske vodopády sa nachádzajú v Hájskej doline a patria medzi najkrajšími útvarmi Slovenského Krasu. Hájska dolina je susedná soZádielskou tiesňavou. Zádielska má mimoriadne krásne skalnaté útvary, pričom Hájska je známa kvôli vodopádom. Ich návštevu odporúčame spojiť. Vodopády sa zvalia z travertínových hrádzach, ktoré boli vytvorené potokom Garádics. Zvuk zvaliacej vody , a jej zázračnosť je nezabudnuteľná. Najväčší vodopád je 6,6m vysoký, a aj ďalšie tri sú vyššie ako 4m.

Hájske vodopády sú neďaleko od cesty, ktorá vedie v doline medzi obcami Háj aHačava. Pri ceste je vytvorené miesto na parkovanie.

 

 

 

Skryť viac

Po registrácii si môžete zariadenie pridať k obľúbeným

Kontakt
Adresa:
Háj (neďaleko od cesty z Hája do Hačavy), 044 02
Facebook