Mengusovský Volovec (Štít Oľgy) - 2227,5 m n. m

Slovenská republika, Prešovský kraj

(GPS: 49.17499574930759,20.06805304510499)

Mengusovský Volovec je vrch vo Vysokých Tatrách na Slovensku. Mengusovský Volovec, ktorý sa tiež nazýva Štít Oľgy, je štíhla dvojvrcholová pyramída v Mengusovskej doline, vypínajúca sa nad jej plochým dnom. Vrchol je viditeľný už zo spodnej časti Mengusovskej doliny. Jeho južný hrebeň oddeľuje Hincovu kotlinu od Kotliny Žabích plies. Vrchol Volovca je súčasťou krátkeho, na juh bočiaceho hrebeňa z Hincovej veže, ktorá je súčasťou Mengusovských štítov. Vrchol Mengusovského Volovca je viditeľný sa čnie nad Mengusovskou dolinou, Kotlinou Žabích plies, v ktorej ležia Žabie Plesá aWachterka, Hincovou kotlinou s Veľkým Hincovým plesom a Satanovými plieskami a Volou kotlinkou. Vrchol je viditeľný aj z Kôprovského štítu, ktorý je prístupný po turistickom chodníku. Vrchol nie je pre verejnosť prístupný po turistickom chodníku, i keď výstup naň je pomerne jednoduchý z Volovského sedla.     zdroj : https://sk.wikipedia.org/wiki/Mengusovsk%C3%BD_Volovec Čítať viac

Mengusovský Volovec je vrch vo Vysokých Tatrách na Slovensku.

Mengusovský Volovec, ktorý sa tiež nazýva Štít Oľgy, je štíhla dvojvrcholová pyramída v Mengusovskej doline, vypínajúca sa nad jej plochým dnom. Vrchol je viditeľný už zo spodnej časti Mengusovskej doliny. Jeho južný hrebeň oddeľuje Hincovu kotlinu od Kotliny Žabích plies.

Vrchol Volovca je súčasťou krátkeho, na juh bočiaceho hrebeňa z Hincovej veže, ktorá je súčasťou Mengusovských štítov.

Vrchol Mengusovského Volovca je viditeľný sa čnie nad Mengusovskou dolinou, Kotlinou Žabích plies, v ktorej ležia Žabie Plesá aWachterka, Hincovou kotlinou s Veľkým Hincovým plesom a Satanovými plieskami a Volou kotlinkou. Vrchol je viditeľný aj z Kôprovského štítu, ktorý je prístupný po turistickom chodníku.

Vrchol nie je pre verejnosť prístupný po turistickom chodníku, i keď výstup naň je pomerne jednoduchý z Volovského sedla.

 

 

zdroj : https://sk.wikipedia.org/wiki/Mengusovsk%C3%BD_Volovec

Skryť viac

Po registrácii si môžete zariadenie pridať k obľúbeným

Kontakt
Adresa:
Vysoké Tatry
Facebook