AQUA SPA Gánovce

Slovenská republika, Prešovský kraj, Poprad, Gánovce

(GPS: 49.03071877098525,20.32271269781495)

Gánovské kúpele patrili medzi najstaršie kúpele na Slovensku. Liečebné pramene minerálnej vody sa spomínajú prvýkrát v roku 1549.Už prvá chemická analýza z roku 1777 dokazuje liečivé účinky tunajšej vody. Odporúčala sa pri žaludočnej kyseline a pri chorobách močových ciest. Pri teplote 24°C sa využívala na kupeľnú i pitnú liečbu. V 19.storočí Augustín Korponay dal postaviť Kúpeľný Dom, Letohrádok, reštauráciu a spoločenský pavilón. Neskôr pri vrte Artézskej studne vyrástol termálny bazén.Po roku 1948 boli Gánovské kúpele znárodnené a včlenené do komplexu štátnych kúpeľov a žriediel. Úspešnosť liečby je známa predovšetkým pri kožných problémoch, problémoch pohybového aparátu, pooperačných stavoch, zažívacích ťažkostiach, reumatizme i cukrovke. Hostia AQUA SPA Gánovce môžu využívať vonkajší plavecký bazén s dĺžkou 15 m vybavený chrličom vody, vonkajší sedací bazén s magnezitovou soľou a vodou zohriatou na 35 až 37°C a malý vonkajší bazén vhodný najmä pre deti. Okrem toho je im k dispozícii minerálny kúpeľ, perličkový minerálny kúpeľ, prísadový minerálny kúpeľ vhodný na zlepšenie zdravotného stavu v rôznych oblastiach a tiež blahodarne pôsobiaci soľný kúpeľ. V ponuke je i široká paleta masáží od klasickej cez športovú, relaxačnú a reflexnú… Čítať viac

Gánovské kúpele patrili medzi najstaršie kúpele na Slovensku. Liečebné pramene minerálnej vody sa spomínajú prvýkrát v roku 1549.

Už prvá chemická analýza z roku 1777 dokazuje liečivé účinky tunajšej vody. Odporúčala sa pri žaludočnej kyseline a pri chorobách močových ciest. Pri teplote 24°C sa využívala na kupeľnú i pitnú liečbu. V 19.storočí Augustín Korponay dal postaviť Kúpeľný Dom, Letohrádok, reštauráciu a spoločenský pavilón. Neskôr pri vrte Artézskej studne vyrástol termálny bazén.

Po roku 1948 boli Gánovské kúpele znárodnené a včlenené do komplexu štátnych kúpeľov a žriediel. Úspešnosť liečby je známa predovšetkým pri kožných problémoch, problémoch pohybového aparátu, pooperačných stavoch, zažívacích ťažkostiach, reumatizme i cukrovke.

Hostia AQUA SPA Gánovce môžu využívať vonkajší plavecký bazén s dĺžkou 15 m vybavený chrličom vody, vonkajší sedací bazén s magnezitovou soľou a vodou zohriatou na 35 až 37°C a malý vonkajší bazén vhodný najmä pre deti. Okrem toho je im k dispozícii minerálny kúpeľ, perličkový minerálny kúpeľ, prísadový minerálny kúpeľ vhodný na zlepšenie zdravotného stavu v rôznych oblastiach a tiež blahodarne pôsobiaci soľný kúpeľ. V ponuke je i široká paleta masáží od klasickej cez športovú, relaxačnú a reflexnú až po manuálnu lymfodrenáž.
V stredisku sú možnosti stravovania i občerstvenia.

 

Otváracie hodiny : http://www.aquaspaganovce.sk/otvaracie-hodiny.php

Vstupné : http://www.aquaspaganovce.sk/cennik-aqua-spa.php

 

zdroj : http://www.aquaspaganovce.sk/

 

Skryť viac

Po registrácii si môžete zariadenie pridať k obľúbeným

Vybavenie
Bezplatné parkovisko
Vírivka
Ihrisko
Bazén
Kontakt
Adresa:
Hlavná 494, Gánovce, 058 01
Telefón:
+421 917 123 453, +421 907 916 451
E-mail:
info@aquaspaganovce.sk
Web:
http://www.aquaspaganovce.sk/
Facebook