Botanická záhrada v Banskej Štiavnici

Slovenská republika, Banskobystrický kraj, Banská Štiavnica

(GPS: 48.45985036037395,18.89946822149659)

V areáli historickej Baníckej a lesníckej akadémie sa rozprestiera Botanická záhrada. Založená bola po otvorení štúdia lesníctva, ktorého úlohou bolo naučiť študentov ako sa o lesy odborne starať. Od prvej polovice 19. storočia v Botanickej záhrade pre potreby lesníckej výučby vysádzali domáce aj cudzokrajné dreviny, z nich medzi najzaujímavejššie patria sekvojovce mamutie a céder. Nachádza sa v nej viac ako 200 domácich i cudzokrajných drevín, z ktorých najvýznamnejšími sú céder libanonský či návštevnícky mimoriadne obľúbená sekvoja mamutia, obor medzi stromami, ktorého fotka zdobí album nejedného návštevníka mesta. Prehliadka Botanickej záhrady trvá cca 20-40 min.       Otváracie hodiny : http://www.banskastiavnica.travel/co-vidiet-2/miesta-pamiatky/akademia-botanicka-zahrada/             zdroj : http://www.banskastiavnica.travel/co-vidiet-2/miesta-pamiatky/akademia-botanicka-zahrada/     Čítať viac

V areáli historickej Baníckej a lesníckej akadémie sa rozprestiera Botanická záhrada. Založená bola po otvorení štúdia lesníctva, ktorého úlohou bolo naučiť študentov ako sa o lesy odborne starať. Od prvej polovice 19. storočia v Botanickej záhrade pre potreby lesníckej výučby vysádzali domáce aj cudzokrajné dreviny, z nich medzi najzaujímavejššie patria sekvojovce mamutie a céder.

Nachádza sa v nej viac ako 200 domácich i cudzokrajných drevín, z ktorých najvýznamnejšími sú céder libanonský či návštevnícky mimoriadne obľúbená sekvoja mamutia, obor medzi stromami, ktorého fotka zdobí album nejedného návštevníka mesta.

Prehliadka Botanickej záhrady trvá cca 20-40 min.

 

 

 

Otváracie hodiny : http://www.banskastiavnica.travel/co-vidiet-2/miesta-pamiatky/akademia-botanicka-zahrada/

 

 

 

 

 

 

zdroj : http://www.banskastiavnica.travel/co-vidiet-2/miesta-pamiatky/akademia-botanicka-zahrada/

 

 

Skryť viac

Po registrácii si môžete zariadenie pridať k obľúbeným

Kontakt
Adresa:
Botanická záhrada, Banská Štiavnica, 969 01
Telefón:
+421 45 694 96 53
E-mail:
ic@banskastiavnica.sk
Web:
http://www.banskastiavnica.sk/index.html
Facebook