ZOO - Park Stropkov

Slovenská republika, Prešovský kraj, Stropkov

(GPS: 49.204736632414615,21.651682891677865)

Areál ZOO parku v Stropkove je situovaný na východe Slovenska v centre mesta Stropkov na hlavnom ťahu medzi Ukrajinou a Poľskom. Vznikol v roku 1984, keď sa z iniciatívy detí a rodičov začalo s výstavbou Stanice mladých prírodovedcov pri Dome pionierov a mládeže. Tá sa neskôr premenovala na zoopark. V súčasnosti je táto malá zoo so svojou veľkou ponukou jedinou svojho druhu na Slovensku. Nielenže predstavuje množstvo zvierat v 40 voliérach, ale plní aj ochranu genofondu našej planéty. Návštevníci sa môžu potešiť aj krásou vzácnych rastlín, kríkov a stromov. Areál je pre potešenie malých návštevníkov dotvorený atypickými detskými zariadeniami, rozprávkovým bufetom Červená čiapočka, či kontaktnou ZOO pre deti s možnosťou kŕmenia zvierat. Jeho bezbariérové prostredie je vhodné aj pre telesne postihnutých. Toto populárne zariadenie ponúka po celý rok príležitosť na rozptýlenie, poučenie, oddych a využitie voľného času pre deti mládež i dospelých v prostredí krásnej prírody. Otváracie hodiny : http://www.zoostropkov.sk/?zoo-park-stropkov=otvaracie-hodiny-vstupne-zoo-stropkov&lang=sk Vstupné : http://www.zoostropkov.sk/?zoo-park-stropkov=otvaracie-hodiny-vstupne-zoo-stropkov&lang=sk   zdroj : http://www.zoostropkov.sk/ Čítať viac

Areál ZOO parku v Stropkove je situovaný na východe Slovenska v centre mesta Stropkov na hlavnom ťahu medzi Ukrajinou a Poľskom. Vznikol v roku 1984, keď sa z iniciatívy detí a rodičov začalo s výstavbou Stanice mladých prírodovedcov pri Dome pionierov a mládeže. Tá sa neskôr premenovala na zoopark. V súčasnosti je táto malá zoo so svojou veľkou ponukou jedinou svojho druhu na Slovensku. Nielenže predstavuje množstvo zvierat v 40 voliérach, ale plní aj ochranu genofondu našej planéty. Návštevníci sa môžu potešiť aj krásou vzácnych rastlín, kríkov a stromov.

Areál je pre potešenie malých návštevníkov dotvorený atypickými detskými zariadeniami, rozprávkovým bufetom Červená čiapočka, či kontaktnou ZOO pre deti s možnosťou kŕmenia zvierat. Jeho bezbariérové prostredie je vhodné aj pre telesne postihnutých.

Toto populárne zariadenie ponúka po celý rok príležitosť na rozptýlenie, poučenie, oddych a využitie voľného času pre deti mládež i dospelých v prostredí krásnej prírody.

Otváracie hodiny : http://www.zoostropkov.sk/?zoo-park-stropkov=otvaracie-hodiny-vstupne-zoo-stropkov&lang=sk

Vstupné : http://www.zoostropkov.sk/?zoo-park-stropkov=otvaracie-hodiny-vstupne-zoo-stropkov&lang=sk

 

zdroj : http://www.zoostropkov.sk/

Skryť viac

Po registrácii si môžete zariadenie pridať k obľúbeným

Kontakt
Adresa:
Hlavná 48, Stropkov, 091 01
Telefón:
+421 54 742 23 81
E-mail:
zoopark@post.sk
Web:
http://www.zoostropkov.sk/
Facebook