ZOO Bojnice

Slovenská republika, Trenčiansky kraj, Prievidza, Bojnice

(GPS: 48.78105963480356,18.577377163599976)

Zoologická záhrada Bojnice je najstaršou a najnavštevovanejšouzoologickou záhradou na Slovensku. Pre verejnosť bola otvorená 1. apríla 1955 a v súčasnosti sa rozkladá na ploche 41 ha, z čoho expozičnú časť tvorí 20 ha. Patrí k zoologickým záhradám všeobecného typu, t. j. bez vyhranenej špecializácie na určité druhy zvierat. V minulosti sa vyššia pozornosť venovala najmä odchovu rysov ostrovidov, bežcov (emu, nandu) a horských kôz. Areál zoo sa nachádza v rekreačnom prostredí kúpeľného mesta Bojnice. Zoo prevádzkuje príspevková organizácia Zoologická záhrada založená 1. júla 1973. Počet druhov chovaných v ZOO Bojnice je najväčší zo všetkých piatich slovenských zoo, v závere roka 2011 to bolo celkovo 414 živočíšnych druhov v počte 2268 exemplárov. Ako jediná slovenská zoo chová napr. slony africké, antilopy bongo, horské zebry Hartmannovej, orangutany bornejské a mnohé ďalšie. Od roku 2003 sa zoo stala riadnym členom najprestížnejšej asociácie svetových zoologických záhrad a akvárií (WAZA), ktorá združuje okolo 250 elitných svetových zoo. V rámci európskych chovných programov a plemenných kníh pre ohrozené druhy je zapojená do chovu 25 druhov zaradených do európskych chovných programov (EEP – European Endangered species Programme) a 23 druhov zaradených do európskych plemenných kníh (ESB – European Studbooks). ZOO Bojnice spravuje… Čítať viac

Zoologická záhrada Bojnice je najstaršou a najnavštevovanejšouzoologickou záhradou na Slovensku. Pre verejnosť bola otvorená 1. apríla 1955 a v súčasnosti sa rozkladá na ploche 41 ha, z čoho expozičnú časť tvorí 20 ha. Patrí k zoologickým záhradám všeobecného typu, t. j. bez vyhranenej špecializácie na určité druhy zvierat. V minulosti sa vyššia pozornosť venovala najmä odchovu rysov ostrovidov, bežcov (emu, nandu) a horských kôz. Areál zoo sa nachádza v rekreačnom prostredí kúpeľného mesta Bojnice. Zoo prevádzkuje príspevková organizácia Zoologická záhrada založená 1. júla 1973.

Počet druhov chovaných v ZOO Bojnice je najväčší zo všetkých piatich slovenských zoo, v závere roka 2011 to bolo celkovo 414 živočíšnych druhov v počte 2268 exemplárov. Ako jediná slovenská zoo chová napr. slony africké, antilopy bongo, horské zebry Hartmannovej, orangutany bornejské a mnohé ďalšie. Od roku 2003 sa zoo stala riadnym členom najprestížnejšej asociácie svetových zoologických záhrad a akvárií (WAZA), ktorá združuje okolo 250 elitných svetových zoo. V rámci európskych chovných programov a plemenných kníh pre ohrozené druhy je zapojená do chovu 25 druhov zaradených do európskych chovných programov (EEP – European Endangered species Programme) a 23 druhov zaradených do európskych plemenných kníh (ESB – European Studbooks). ZOO Bojnice spravuje národné záchytné centrum pre zhabané a zaistené živočíchy a odborní pracovníci aktívne spolupracujú s orgánmi CITES a Štátnou ochranou prírody.

 

Otváracie hodiny : http://www.zoobojnice.sk/

 

Vstupné : http://www.zoobojnice.sk/

 

Zdroj : https://sk.wikipedia.org/wiki/Zoologick%C3%A1_z%C3%A1hrada_Bojnice

 

Skryť viac

Po registrácii si môžete zariadenie pridať k obľúbeným

Kontakt
Adresa:
Zámok a okolie 6, Bojnice, 972 01
Telefón:
+421 46 540 29 75
E-mail:
zoobojnice@zoobojnice.sk
Web:
http://www.zoobojnice.sk/
Facebook