Gejzír v Rajeckej Lesnej

Slovenská republika, Žilinský kraj

(GPS: 49.023261740255194,18.6870372675171)

Tuhé mrazy na Slovensku sa poriadne zahrávajú s prírodou! V Rajeckej Lesnej zamrzol gejzír a vytvoril tak asi najväčší cencúľ na Slovensku. Voda, ktorá vytryskuje na povrch až do výšky viac ako desať metrov, nepochádza z prírodného gejzíra. Vytryskuje z diery v podzemnom potrubí, ktorá je pamiatkou Frívaldského ľadového gejzíra. Najkrajší pohľad naň je, keď zasvieti slnko - ľadovec vtedy dostane modrú farbu. Pri ľadovom stĺpe, z ktorého do výšky vytryskuje voda, sa zastaví každý okoloidúci. Zaujal aj nášho čitateľa Imricha, ktorý nás na tento zaujímavý jav upozornil. Obrovský cencúľ je výzvou pre mnohých odvážlivcov, skúšajúcich zdolať jeho steny. Doteraz sa to však nikomu nepodarilo.   zdroj : http://www.cas.sk/clanok/361128/vynimocna-prirodna-atrakcia-obrovsky-modry-cencul-chrli-vodu/   Čítať viac

Tuhé mrazy na Slovensku sa poriadne zahrávajú s prírodou! V Rajeckej Lesnej zamrzol gejzír a vytvoril tak asi najväčší cencúľ na Slovensku.

Voda, ktorá vytryskuje na povrch až do výšky viac ako desať metrov, nepochádza z prírodného gejzíra. Vytryskuje z diery v podzemnom potrubí, ktorá je pamiatkou Frívaldského ľadového gejzíra. Najkrajší pohľad naň je, keď zasvieti slnko - ľadovec vtedy dostane modrú farbu.

Pri ľadovom stĺpe, z ktorého do výšky vytryskuje voda, sa zastaví každý okoloidúci. Zaujal aj nášho čitateľa Imricha, ktorý nás na tento zaujímavý jav upozornil.

Obrovský cencúľ je výzvou pre mnohých odvážlivcov, skúšajúcich zdolať jeho steny. Doteraz sa to však nikomu nepodarilo.

 

zdroj : http://www.cas.sk/clanok/361128/vynimocna-prirodna-atrakcia-obrovsky-modry-cencul-chrli-vodu/

 

Skryť viac

Po registrácii si môžete zariadenie pridať k obľúbeným

Kontakt
Adresa:
Rajecká Lesná, 013 15
Facebook