Kaštieľ v Rusovciach

Slovenská republika, Bratislavský kraj, Bratislava V, Bratislava , Rusovce

(GPS: 48.05169071317962,17.151225843261727)

Kaštieľ v Rusovciach sa nachádza na periférií v mestskej časti Rusovce. Momentálne je v dezolátnom stave. Jeho okolie tvorí zaujímavá anglická záhrada. Pri prechádzke okolo kaštieľa sa Vám vynoria zaujímavé pocity. Na jednej strane pekná príroda a na druhej schátraná stavba. O jeho rekonštrukcii sa už dlhšie uvažuje. Je postavený v novogotickom štýle. Má tvar písmena U a má dve poschodia. História Na mieste, kde dnes stojí kaštieľ stál už v 13. storočí Rusovský hrad, ktorý sa spomína v písomnej zmienke z roku 1266. Ako to už býva zvykom, hrady časom strácali svoj význam a na jeho mieste bol postavený Rusovský Kaštieľ v roku 1840. Najznámejší rod, ktorý tu vládol boli Zichyovci. Kaštieľ Rusovce bol zničený počas druhej svetovej vojny. Obsadilo ho nemecké komando a neskôr aj sovietské vojsko. Kaštieľ bol opustený a zničený. Už od druhej svetovej vojny Rusovský kaštieľ chátra a dlhé roky sa ho vlastníci snažia zachrániť.     Zdroj: http://www.bratislavskyhrad.eu/kastielrusovce.php   Čítať viac

Kaštieľ v Rusovciach sa nachádza na periférií v mestskej časti Rusovce. Momentálne je v dezolátnom stave. Jeho okolie tvorí zaujímavá anglická záhrada. Pri prechádzke okolo kaštieľa sa Vám vynoria zaujímavé pocity. Na jednej strane pekná príroda a na druhej schátraná stavba. O jeho rekonštrukcii sa už dlhšie uvažuje. Je postavený v novogotickom štýle. Má tvar písmena U a má dve poschodia.

História

Na mieste, kde dnes stojí kaštieľ stál už v 13. storočí Rusovský hrad, ktorý sa spomína v písomnej zmienke z roku 1266. Ako to už býva zvykom, hrady časom strácali svoj význam a na jeho mieste bol postavený Rusovský Kaštieľ v roku 1840. Najznámejší rod, ktorý tu vládol boli Zichyovci. Kaštieľ Rusovce bol zničený počas druhej svetovej vojny. Obsadilo ho nemecké komando a neskôr aj sovietské vojsko. Kaštieľ bol opustený a zničený. Už od druhej svetovej vojny Rusovský kaštieľ chátra a dlhé roky sa ho vlastníci snažia zachrániť.

 

 

Zdroj: http://www.bratislavskyhrad.eu/kastielrusovce.php

 

Skryť viac

Po registrácii si môžete zariadenie pridať k obľúbeným

Kontakt
Adresa:
Balkánska ulica
Web:
http://www.bratislavskyhrad.eu/kastielrusovce.php
Facebook