Kaštieľ v Ivanke pri Dunaji

Slovenská republika, Bratislavský kraj, Senec

(GPS: 48.19109339596901,17.25855711920167)

História Kaštieľ postavili v rokokovom slohu v tretej štvrtine 18. storočia Grassalkovichovci. Začiatkom 20. storočia, za vlastníctva Hunyadyovcov, prešiel neogoticko-secesnou úpravou. Exteriér a interiér Poschodová budova na nepravidelnom obdĺžnikovom pôdoryse s výraznými fasádami členenými v nerovnakých výškach. Architektonické riešenie vychádza zo vzorov stredovekej architektúry a z kombinácie najmä románskych a gotických prvkov, napríklad tvary arkierov, balkónov, tvary ríms, kružby, oslie chrbty, bosáž a ornamentálne riešené kovania a mreže. Stvárnenie polygonálnej veže s helmou nad oválnymi podstrešnými oknami je už secesné. Kaštieľ bol pôvodne obklopený rozsiahlym francúzskym parkom. Z kaštieľa sa zachovala centrálna časť dispozície so schodišťom a slávnostnou sálou, neorokokovo obnovenou v časoch romantickej prestavby.     Zdroj: http://www.slovenskehrady.sk/kastiel-ivanka-pri-dunaji   Čítať viac

História

Kaštieľ postavili v rokokovom slohu v tretej štvrtine 18. storočia Grassalkovichovci. Začiatkom 20. storočia, za vlastníctva Hunyadyovcov, prešiel neogoticko-secesnou úpravou.

Exteriér a interiér

Poschodová budova na nepravidelnom obdĺžnikovom pôdoryse s výraznými fasádami členenými v nerovnakých výškach. Architektonické riešenie vychádza zo vzorov stredovekej architektúry a z kombinácie najmä románskych a gotických prvkov, napríklad tvary arkierov, balkónov, tvary ríms, kružby, oslie chrbty, bosáž a ornamentálne riešené kovania a mreže. Stvárnenie polygonálnej veže s helmou nad oválnymi podstrešnými oknami je už secesné.

Kaštieľ bol pôvodne obklopený rozsiahlym francúzskym parkom.

Z kaštieľa sa zachovala centrálna časť dispozície so schodišťom a slávnostnou sálou, neorokokovo obnovenou v časoch romantickej prestavby.

 

 

Zdroj: http://www.slovenskehrady.sk/kastiel-ivanka-pri-dunaji

 

Skryť viac

Po registrácii si môžete zariadenie pridať k obľúbeným

Kontakt
Adresa:
Námestie padlých hrdinov 7
Telefón:
+421 2 452 48 826
E-mail:
ic@ivankapridunaji.sk
Web:
http://www.ivankapridunaji.sk/
Facebook