Farma New Zealand

Slovenská republika, Trenčiansky kraj, Nové Mesto nad Váhom

(GPS: 48.63648068700162,17.910215277587895)

Na Zoo farme Nový Zéland nájdete približne päťdesiat tradičných zvierat  chovaných na Novom Zélande, pričom každý druh charakterizuje jeden zo svetových kontinentov. Ovce Romney zastupujú Nový Zéland, klokany Austráliu, búrsky cap Afriku, lama Južnú Ameriku, bizón Severnú Ameriku, škótsky horský dobytok Európu a ťava Áziu. Ďalej Vás tiež v húštine môže prekvapiť austrálsky krokodíl, ťava, tradičné nelietavé vtáky emu, ale aj slovenské ovce a jahňatá, ktoré neraz končia na tanieroch hostí. Všetky zvieratá sú chované vo voľnej prírode, môžete si ich tak pohladkať alebo sa s nimi odfotiť. Majiteľ, pán Minár predáva vstupenky a sprevádza hostí. A jeho priateľka medzitým pripraví pohostenie, tradičné maorské hangi, pečenú jahňacinu a kuracinu so sladkými zemiakmi z Nového Zélandu. Ak sa Vám teda zdá Nový Zéland ďaleko, alebo len chcete navštíviť maorskú dedinu, a nemáte program na prázdninový víkend, stačí zájsť necelých 100 kilometrov od Bratislavy a razom sa ocitnete na opačnej strane zemegule. Otvorené je vždy cez víkendy, sviatky a školské prázdniny od 11:00 do 19:00. Otváracie hodiny : http://www.zoo-farma.sk/ Vstupné : http://www.zoo-farma.sk/   zdroj :  http://newzealand.sk/novy-zeland-pri-piestanoch/ Čítať viac

Na Zoo farme Nový Zéland nájdete približne päťdesiat tradičných zvierat  chovaných na Novom Zélande, pričom každý druh charakterizuje jeden zo svetových kontinentov. Ovce Romney zastupujú Nový Zéland, klokany Austráliu, búrsky cap Afriku, lama Južnú Ameriku, bizón Severnú Ameriku, škótsky horský dobytok Európu a ťava Áziu. Ďalej Vás tiež v húštine môže prekvapiť austrálsky krokodíl, ťava, tradičné nelietavé vtáky emu, ale aj slovenské ovce a jahňatá, ktoré neraz končia na tanieroch hostí. Všetky zvieratá sú chované vo voľnej prírode, môžete si ich tak pohladkať alebo sa s nimi odfotiť.

Majiteľ, pán Minár predáva vstupenky a sprevádza hostí. A jeho priateľka medzitým pripraví pohostenie, tradičné maorské hangi, pečenú jahňacinu a kuracinu so sladkými zemiakmi z Nového Zélandu.

Ak sa Vám teda zdá Nový Zéland ďaleko, alebo len chcete navštíviť maorskú dedinu, a nemáte program na prázdninový víkend, stačí zájsť necelých 100 kilometrov od Bratislavy a razom sa ocitnete na opačnej strane zemegule.

Otvorené je vždy cez víkendy, sviatky a školské prázdniny od 11:00 do 19:00.

Otváracie hodiny : http://www.zoo-farma.sk/

Vstupné : http://www.zoo-farma.sk/

 

zdroj : 

http://newzealand.sk/novy-zeland-pri-piestanoch/

Skryť viac

Po registrácii si môžete zariadenie pridať k obľúbeným

Kontakt
Adresa:
Modrová, 916 35
Telefón:
+421 949 625 307
Web:
http://www.zoo-farma.sk/
Facebook