Kaštieľ vo Svätom Antone

Slovenská republika, Banskobystrický kraj, Banská Štiavnica

(GPS: 48.42159406134838,18.942598142456063)

Kaštieľ bol dostavaný v roku 1750 a jeho dejiny sú úzko späté s rodmi Koháry a Coburg. Bohato zariadené salóny pôvodným nábytkom odzrkadľujú spôsob života, vkus a záľuby týchto dvoch rodín. Legenda hovorí o symbolike kalendára, pôvodne mal 4 vchody (ročné obdobia), 7 arkád (dní v týždni), 12 komínov (mesiacov v roku), 52 izieb (týždňov v roku) a 365 okien (dní v roku). Okrem nádherných interiérov s pôvodným nábytkom návštevníkov upúta dlhá chodba s veľkým množstvom loveckých trofejí, najmä jeleních parohov. Skvostom je Zlatý salón s nábytkom, ktorý venovala Mária Terézia ako súčasť svadobného daru svojej dcére Márii Antoinette. Každoročne začiatkom septembra sa v kaštieli usporadúvajú atraktívne poľovnícke slávnosti – Dni sv. Huberta. Expozície http://www.msa.sk/expozicie2 Otváracie hodiny http://www.msa.sk/otvaracie-hodiny Vstupné http://www.msa.sk/vstupne     Zdroj: http://www.msa.sk Čítať viac

Kaštieľ bol dostavaný v roku 1750 a jeho dejiny sú úzko späté s rodmi Koháry a Coburg. Bohato zariadené salóny pôvodným nábytkom odzrkadľujú spôsob života, vkus a záľuby týchto dvoch rodín.

Legenda hovorí o symbolike kalendára, pôvodne mal 4 vchody (ročné obdobia), 7 arkád (dní v týždni), 12 komínov (mesiacov v roku), 52 izieb (týždňov v roku) a 365 okien (dní v roku).

Okrem nádherných interiérov s pôvodným nábytkom návštevníkov upúta dlhá chodba s veľkým množstvom loveckých trofejí, najmä jeleních parohov. Skvostom je Zlatý salón s nábytkom, ktorý venovala Mária Terézia ako súčasť svadobného daru svojej dcére Márii Antoinette.

Každoročne začiatkom septembra sa v kaštieli usporadúvajú atraktívne poľovnícke slávnosti  Dni sv. Huberta.

Expozície

http://www.msa.sk/expozicie2

Otváracie hodiny

http://www.msa.sk/otvaracie-hodiny

Vstupné

http://www.msa.sk/vstupne

 

 

Zdroj: http://www.msa.sk

Skryť viac

Po registrácii si môžete zariadenie pridať k obľúbeným

Kontakt
Telefón:
+421 45 691 39 32
E-mail:
info@msa.sk
Web:
http://www.msa.sk/index.html
Facebook